Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Packaging Size | 25 kgs |
| Packaging Type | polybag with inner liner |
| Usage/Application | Hair & skin industry, Nutraceutical, Beverages, Seasonings, snacks industry |
| Minimum Order Quantity | 10 kgs |
| Storage Instructions | Store in airtight poly bags, in a cool dry place. Keep away from strong light and heat |
| Best Before | 12 months |
| Certified By | FSSAI, HALAL, ISO 22000:2018, KOSHER, Spice Board of India, APEDA, FIEO. |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Powder |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Shelf Life | 12 Months |
| Is It Organic | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mevive |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Shelf Life | 12 Months |
| Is It Organic | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mevive |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Shelf Life | 12 Months |
| Is It Organic | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 25 kg |
| Form | Powder |
| Shelf Life | 12 Months |
| Is It Organic | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mevive |
Additional Information: