Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Raw Material | Drumstick |
| Color | Green |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 20 or 25 kgs |
| Packaging Type | Carton box with inner liner |
| Usage/Application | Masala industry, Pharma industry, Candy and snack industry, Beverage industry |
| Best Before | 12 months |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Is it Organic | Yes |
| Is it Fssai Certified | Yes |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Is it Organic | Yes |
| Is it Fssai Certified | Yes |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Is it Organic | Yes |
| Is it Fssai Certified | Yes |
| Shelf Life | 12 Months |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Is it Organic | Yes |
| Is it Fssai Certified | Yes |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: