Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Form | Granule |
| Packaging Type | PP Bag |
| Packaging Size | 5 Kg |
| Shelf Time | 12 Months |
| Features | 0.5mm - 1mm |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Garlic Type | White Garlic |
| Form | Granules |
| Granule Size | 0.5-1 mm |
| Processing Type | Dehydrated |
| Grade | A Grade |
| Pungency Level | High |
| Garlic Size | 0.5mm - 1mm |
| Description | Get Factory Price of Dehydrated Garlic Granules from Mevive Intern |
| Packaging Type | polybag with inner liner |
| Packaging Size | 25 kg |
| Shelf Life | 12 months |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 25 kg |
| Variety Available | Garlic Granule |
| Packaging Type | PP Bag |
| Features | 0.5mm - 1mm |
| Is It Organic | In Organic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Garlic Type | White Garlic |
| Form | Granule |
| Granule Size | 1-3 mm |
| Processing Type | Dehydrated |
| Grade | A Grade |
| Pungency Level | High |
| Packaging Size | 5 Kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Fetaures | 0.5mm - 1mm |
| Shelf Time | 12 Months |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Variety Available | Garlic Granule |
| Packaging Type | PP Bag |
| Is It Organic | Organic |
| Features | 0.5mm - 1mm |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Garlic Type | White Garlic |
| Form | Granules |
| Granule Size | 0.5-1 mm |
| Variety Available | Garlic Granule |
| Packaging Type | PP Bag |
| Processing Type | Dehydrated |
| Grade | A Grade |
| Pungency Level | High |
| Features | 0.5mm - 1mm |
| Packaging Size | 5 kg |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: