Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Form | Dried Flakes |
| Cultivation Type | Conventional |
| Processing Type | Machine Dried |
| Color | Green |
| Purity | 99% |
| Packaging Type | Bag |
| Is It Dried | Dried |
| Shelf Life | 12 Months |
| Product Type | Dried Oregano Leaves |
| Packaging Size | 5 kg |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mevive |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Is It Dried | Dried |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mevive |
| Shelf Time | 12 Months |
| Color | Green |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Is It Dried | Dried |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mevive |
| Shelf Time | 12 Months |
| Form | Dried Leaves Oregano |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Is It Dried | Dried |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mevive |
| Shelf Time | 12 Months |
| Form | Dry Oregano Leaves |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Is It Dried | Dried |
| Country of Origin | Made in India |
| Storage | Store in a cool & dry place, temperature below 20 DegreeC & should be kept in a closed warehouse |
| Uses/Applications | Seasonings, Pizza Toppings, Oil Extraction, Mexican Cuisine |
| Form | Dried Oregano Powder |
| Brand | Mevive |
Additional Information:
Product Details:
| Packaging Size | 5 kg |
| Is It Dried | Dried |
| Storage | Store in a cool & dry place, temperature below 20 DegreeC & should be kept in a closed warehouse |
| Uses/Applications | Seasonings, Pizza Toppings, Oil Extraction, Mexican Cuisine |
| Shelf Time | 12 Months |
| Form | Dried Oregano Leaves Powder |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Is It Dried | Dried |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Mevive |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Packaging Size | 5 kg |
| Is It Dried | Dried |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Dried Oregano Powder |
| Brand | Mevive |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Color | Green |
| Is It Dried | Dried |
| Shelf Life | 12 months |
| Usage/Application | Seasonings, Pizza Toppings, Oil Extraction, Mexican Cuisine |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Type | Box |
| Is It Dried | Dried |
| Is It FSSAI Certified | Yes |
| Shelf Life | 12 months |
| Is It Organic | No |
| Storage Instructions | Store in a cool & dry place, temperature below 20 DegreeC & should be kept in a closed warehouse |
| Usage/Application | Seasonings, Pizza Toppings, Oil Extraction, Mexican Cuisine |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: