Mevive International Food Ingredients is a leading manufacturer, supplier and wholesaler of Premium Quality Dried Parsley Leaves in India. ISO, Halal, Fssai Certified. Naturally processed.
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Color | green |
| Packaging Type | PP bag with inner liner/carton box |
| Packaging Size | 10 kgs |
| Shelf Life | 12 months |
| Storage | The Material Shall be stored on pallets, away from wall, Infestation and rodent-free, Clean, dry, aw |
| Usage/Application | Seasonings, Pizza toppings, instant foods, bakery, biscuit industry, pharmaceutical, Herbal industry |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Quality | A Grade |
| Packaging Type | PP Bag |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Time | 12 Months |
| Color | Green |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Quality | A Grade |
| Packaging Type | PP Bag |
| Storing Period | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Green |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Quality | A Grade |
| Packaging Type | PP Bag |
| Storing Period | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Green |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Quality | A Grade |
| Packaging Type | PP Bag |
| Storing Period | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Green |
Additional Information: