Product Details:
| Color | Red |
| Form | Chopped |
| Variety Available | Dehydrated Onion |
| Grade | A Grade |
| Size | 1-3 mm |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Shelf Life | 12 months |
| Type | Chopped |
| Usage/Application | Masalas, Pickles, Instant Soups, Instant Gravies, Ayurveda |
| Country of Origin | Made in India |
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Onion Form | Dehydrated Chopped |
| Cut Type | Chopped |
| Packaging Type | PP Bag |
| Shelf Life | 12 months |
| Processing Type | Dehydrated |
| Packaging Size | 5 Kg |
| Organic | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Time | 12 Months |
| Brand | Mevive |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Onion Form | Dehydrated Chopped |
| Cut Type | Chopped |
| Packaging Type | PP Bag |
| Variety Available | Dehydrated Onion |
| Packaging Size | 5 kg |
| Processing Type | Dehydrated |
| Shelf Life | 12 Months |
| Type | Chopped |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: