Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Onion Type | White Onion |
| Granule Size | 0.5–1 mm |
| Moisture | Max 4% |
| Variety Available | Dehydrated Onion |
| Processing Type | Air Dried |
| Grade | A Grade |
| Certifications | FSSAI, HALAL, KOSHER, ISO |
| Organic Status | Yes |
| Packaging Size | 5 Kg |
| Shelf Life | 12 Months |
| Features | Granules |
| Packaging Type | PP Bag |
| Origin Of Country | India |
| Type | Granules |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Onion Type | White Onion |
| Form | Granules |
| Granule Size | 1-3 mm |
| Variety Available | Onion Granule |
| Packaging Type | PP Bag |
| Processing Type | Dehydrated |
| Grade | A Grade |
| Flavor Profile | Strong |
| Features | Granules |
| Packaging Size | 5 Kg |
| Shelf Life | 12 Months |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Onion Type | White Onion |
| Granule Size | 0.5–1 mm |
| Moisture | Max 4% |
| Variety Available | Dehydrated Onion |
| Processing Type | Air Dried |
| Grade | A Grade |
| Certifications | FSSAI, ISO, KOSHER, HALAL |
| Packaging Size | 5 Kg |
| Shelf Life | 12 Months |
| Packaging Type | PP Bag |
| Origin Of Country | India |
Additional Information: