Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Purity / Grade | Natural |
| Form | Powder |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Brand | Mevive |
| Usage/Application | seasonings, biscuit industry, pharma industry |
| Shelf life | 12 Months |
| Is It FSSAI Certified | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Composition | 100% Pure Moringa Leaf |
| Packaging Size | 5 kg |
| Purity / Grade | Natural |
| Packaging Type | Bag |
| Certifications | FSSAI |
| Mesh Size | 80 Mesh |
| Brand | Mevive |
| Shelf life | 12 Months |
| Is It FSSAI Certified | Yes |
| Form | Powder |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Composition | 100% Pure Moringa Leaf |
| Packaging Size | 5 kg |
| Purity / Grade | Natural |
| Packaging Type | Bag |
| Certifications | FSSAI |
| Mesh Size | 80 Mesh |
| Brand | Mevive |
| Shelf life | 12 Months |
| Is It FSSAI Certified | Yes |
| Form | Powder |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 25 Kg |
| Packaging Size | 25 Kgs |
| Packaging Type | Polybag with inner liner |
| Ingredients | Fresh Moringa Leaves |
| Usage/Application | Seasonings, Biscuit industry, Pharma industry, Candy and snack industry, Beverage industry, Tea indu |
| Shelf life | 12 months |
| Is It FSSAI Certified | yes |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: