Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Form | Minced |
| Color | Red |
| Grade | A Grade |
| Size | 3-5 mm |
| Packaging Size | 14 kg |
| Packaging Type | Polybag with inner liner |
| Shelf Life | 12 months |
| Storage | Away From Wall, Infestation and Rodent-free, Clean, Dry, Away From Direct Light |
| Type | Minced |
| Usage/Application | Masalas, Pickles, Seasonings, Restaurants, Instant Gravies, Instant Soups, Sauce, Ayurveda |
| Is It Imported | Non Imported |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Color | Red |
| Form | Minced |
| Variety Available | Dehydrated Onion |
| Grade | A Grade |
| Size | 1-3 mm |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Shelf Life | 12 Months |
| Type | Minced |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Color | Pink |
| Form | Minced |
| Variety Available | Dehydrated Onion |
| Grade | A Grade |
| Size | 1-3 mm |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Shelf Life | 12 Months |
| Origin Of Country | India |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Color | Red |
| Form | Minced |
| Variety Available | Dehydrated Onion |
| Grade | A Grade |
| Size | 1-3 mm |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Shelf Life | 12 Months |
| Type | Minced |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Color | Red |
| Form | Minced |
| Variety Available | Dehydrated Onion |
| Grade | A Grade |
| Size | 1-3 mm |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Shelf Life | 12 Months |
| Type | Minced |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Color | Red |
| Form | Minced |
| Variety Available | Dehydrated Onion |
| Grade | A Grade |
| Size | 1-3 mm |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Shelf Life | 12 Months |
| Type | Minced |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Color | Red |
| Form | Minced |
| Variety Available | Dehydrated Onion |
| Grade | A Grade |
| Size | 1-3 mm |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Shelf Life | 12 Months |
| Type | Minced |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information: