Product Details:
| Minimum Order Quantity | 10 Kg |
| Tomato Variety | Red Tomato |
| Form | Flakes |
| Packaging Size | 20 Kg |
| Drying Process | Air Dried |
| Flavor Type | Natural |
| Shelf Life | 12 months |
| Color | Red |
| Usage/Application | Seasonings, Instant food, Ready to eat foods, Bakery food, Instant soups, Sauces, pizza toppings |
| Packaging Type | PP bag followed by HDPE bags |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Tomato Variety | Red Tomato |
| Packaging Size | 5 kg |
| Drying Process | Air Dried |
| Flavor Type | Natural |
| Shelf Life | 12 Months |
| Packaging Type | PP Bag |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Flakes |
| Shelf Time | 12 Months |
| Brand | Mevive |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Flakes |
| Shelf Time | 12 Months |
| Brand | Mevive |
Additional Information:
Product Details:
| Minimum Order Quantity | 5 Kg |
| Tomato Variety | Red Tomato |
| Packaging Size | 5 kg |
| Drying Process | Air Dried |
| Flavor Type | Natural |
| Shelf Life | 12 Months |
| Packaging Type | PP Bag |
| Country of Origin | Made in India |
| Form | Flakes |
| Shelf Time | 12 Months |
| Brand | Mevive |
Additional Information: